ZÁKLADY SEO – TITLE TAG, META DESCRIPTION, ALT TAG, META KEYWORDS – Shoptet.TV (69. díl)

0
56

Znáte to, SEO odborník za vámi přijde a začne na vás sypat výrazy typu title, keywords, alty, og a jiné. Nebo si chcete napsat poptávku a nevíte, co vlastně máte očekávat, tak tam rovnou napíšete, že chcete, aby váš web byl na první pozici. My SEO pak na jako odborníci nevěřícně kroutíme hlavou nad tím, vůbec někdo jak tak může požadovat přímočarou službu, která může trvat několik týdnu, měsíců to něknét to toekété to Go to Go jetdyté jetdyté sees jete jete to VE.

Pomůžu teď oběma stranám tím, že si vysvětlíme jednotlivé SEO pojmy, jejich význam to ukážu vám konkrétní mista, kde je u svého webu můžete vidět.

Title tag
Zobrazuje se nahoře v záložce webu a jako hlavní nadpis ve výsledku vyhledávání ve vyhledávačích. Je dobré se na title tag zaměřit a umístit do něj co nejlepší popisný název stránky, ideálně s klíčovým slovem, or které zajímáte.

Délka by neměla přesáhnout 600 pixelů, což je obvykle zhruba 70 znaků včetně mezer.

Vzhled ve vyhledávání if můžete vyzkoušet třeba na:

Jak Title tag napsat správně?
Title tag plus zásadní význam pro SEO a je jeden z nejviditelnějších textů v SERPu (search engine results pages). Proto je nutné dodržovat určitá pravidla.

Pro ideální Title label is můžete inspirovat v titulcích magazínů, novin atd., Kde se podstata titulku shoduje s účelem – zaujmout čtenáře. Pro SEO is bucete docela často setkávat s propojením dvou světů – zaujmout čtenáře a současně informovat vyhledávacího robota, or čem Vaše stránka je.

4 pravidla pro title tag
1. Atraktivní nadpisek přitáhne čtenáře
Atraktivita – jde o to, titulkem zaujmout čtenáře. Rozhodně a není výčet vašich klíčových slov.
2. Klíčové slovo v titulku pomůže posílení SEO
Klíčové slovo – podstrčit vyhledávači klíčové slovo, na které chcete být vidět
3. Správná délka titulku
Délka titulku – zachovat správnou délku titulku
4. Unikátní title tag
Unikátnost – odlišit titulek od ostatních popisků na webu (nekopírovat jej do nadpisů na stránce, nebo do meta description, apod.)

Kam se jménem firmy v Title tagu
Existují spekulace, zda je nutné uvádět do titulku jméno firmy, nebo portálu. V případě, že se do titulku jméno firmy pše, podporuje tím branding (posilovaní značky), ale na druhou stranu zase ubírá prostor pro výstižný titulek. Pokuste zvolit optimální řešení, a pokud je název Vaší firmy příliš dlouhý, uveďte jej jen v titulku na hlavní straně a na ostatních stránkách jej neuvádějte.

Nejdříve popisek a brand pak
Z pohledu logiky směru, kterým vyhledávací robot prochází web, je vhodnější uvádět jméno firmy až na konec titulku, např.:

Domácí dobroty, vaření to cukrovinky | Domácí vaření

Meta description
Description of Google i Seznam vypisuji tehdy, pokud obsahuje hledané slovo (nebo většinu hledaných slov). Takže looks výpisu pod titulkem objeví. Objevuje se vždy, pokud je, i není vyplněné. Pokud description nevyplníte vůbec, vyhledávač sám vybere fragment textu a ten za description dosadí.

Meta description přímo neovlivňuje vaši pozici ve vyhledávačích, ale má vliv na to, co uživatelé vidí. Je vhodné jim nabídnout zajímavý popisný text.

Alt tag pro obrázek
Doba se už změnila a pomocí strojového učení a AI už Google dokáže s určitou pravděpodobností zjistit co je na obrázku a dle toho i obrázek řadit ve výsledku vyhledávání, samozřejáááá

Vyhledávací robot (např. GoogleBot, Seznam Crawler) pneumatic zatím se 100% jistotou odhadnout, co se na obrázku vyskytuje. Sice některé technologie to již umožňují, ale obecně se ma za to, že je lepší obrázek popsat tzv. alt tagem.

Pomocí vyplněného alt tagu můžete pomoci vyhledávačům umístit vaši fotografii ve vyhledávání obrázků. Vyhledávače sice umí zvážit i okolní texty a další faktory, aby se váš obrázek dal vyhledat, ale dobře vyplněným alt tagem rozhodně nic nezkazíte.

Nesnažte se alt tagy kopírovat stejné ke každému obrázku. Nemá to smysl. U některého klienta jsem např. viděl, že každý obrázek měl otagovaný stejným klíčovým slovem, na které chtěl být vidět. A vám moc nepomůže.

Meta keywords
Když vyhledávače vznikali, potřebovali jakékoli signály, díky kterým in case stránku mohli lépe uložit do databáze (indexu). Make keywords meta bylo vhodné umístit klíčová slova. Dnes už keywords meta fulltextové vyhledávače ignorují. Tím, že si ho pečlivě naplníte všemi klíčovými slovy, na které cillíte, dáváte v podstatě jen pomůcku své konkurenci, která tím může inspirovat.


Líbí se ti naše videa? Napiš nám komentář a dej lajk 🙂
➜ Odebírej Shoptet.TV:

➜ Klikněte a prodávejte na